x
             забув пароль
RSS
новини

Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право»

05.10.2024
автор: Олександр Степаненко
джерело: веб-сайт Української Гельсінської спілки з прав людини - https:

Українська Гельсінська спілка з прав людини представила навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право». Над посібником працювала група експертів практиків – юристів-міжнародників з більш як двадцятирічним досвідом у викладанні та застосуванні міжнародного гуманітарного права та методистів.

Посібник покликаний сприяти досягненню однієї з головних цілей міжнародного гуманітарного права – просуванню ідеї та запиту людства щодо обмеження насильства під час війни.

Крім традиційних тем з міжнародного гуманітарного права та методики роботи з ними, посібник містить дилеми, самостійні дослідження, групову взаємодію та аналіз кейсів, постановку запитань і пошук відповідей на складні виклики, пов’язані з ситуаціями, на які поширюються норми міжнародного гуманітарного права; як воно впливає на безпосереднє життя та безпеку людей, які живуть поруч або безпосередньо в зоні тимчасової окупації та/або бойових дій.

Посібник призначений для вчителів закладів середньої освіти, методистів, викладачів і тренерів з міжнародного гуманітарного права.

Маємо надію, що навчально-методичний посібник зацікавить вас та стане орієнтиром в організації й проведенні змістовних та актуальних навчальних занять з міжнародного гуманітарного права.

Ознайомитися з електронною версією навчально-методичного посібника «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» і завантажити його можна тут

 

Мандрівний Docudays UA – говоримо про історичну пам’ять і не тільки про це

02.10.2024

Мандрівний Docudays UA вирушає містами, містечками та селами України! Цьогорічний, 21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує 16 жовтня у Тернополі і триватиме у комбінованому офлайн та онлайн форматі до кінця місяця.

 

У Бистреці відновлено місце пам’яті про "Гомера Карпат"

15.08.2024

9 серпня у місцевості «Скарби», що у селі Бистрець на гуцульській Верховині, було урочисто освячено та передано під опіку місцевої громади відновлений «Вінцензівський Хрест». Вдруге позначено місце пам’яті про Станіслава Вінценза – письменника, гуманіста та філософа, якого називають «Гомером Карпат», провісником об’єднаної Європи, людиною діалогу, який був удостоєний почесного звання Праведника народів Світу.

 

Врятований світ. Родина Ґертнерів із Жабйого.

17.07.2024

У серпні 2024 року містечко Жаб’є на Гуцульщині відзначатиме 600 років від часів першої писемної згадки. В його історії споконвіку існувала і немала єврейська громада, але вона безслідно зникла у вирі трагічних подій Голокосту. Сьогодні майже нічого і не нагадує про неї - окрім меморіального знаку на місці братської могили розстріляних у 1941 - 42 роках євреїв Жабйого та околиць. З нагоди ювілею селища представляємо статтю про родину Ґертнерів - авторства польського дослідника та публіциста Лєшека Римаровича.

 

Ім’я не повинно стертися

19.05.2024

У День пам’яті жертв політичних репресій згадаймо про Василя Бараника – адвоката, доктора права, ветерана 1 Світової та польсько-української війни, громадського та політичного діяча, депутата УНРади ЗУНР, Сенатора 2-ї Речі Посполитої, нашого земляка з Поділля, який загинув у сталінських тюрмах 1941 року.

 

Він усвідомлював себе німцем і євреєм одночасно

19.05.2024

До питання про спроби подолати бар’єри мультикультурного світу Галичини у творах К. Е. Францоза

 

Мир вам, браття, всім приносим…

11.12.2023

У грудні цього року тихо минув 200-літній ювілей від народження Івана Миколайовича Гушалевича (1823–1903) - нашого земляка з Поділля, душпастиря, педагога, філолога, видавця, громадського та політичного діяча, поета-романтика, посла Галицького Сейму та Австрійського Парламенту, але найбільш відомого як автор першого гімну галицьких русинів, вперше співаного у дні «Весни народів» 1848 року.

 

Зустрічайте на Тернопіллі 20-й, ювілейний, Мандрівний фестиваль Docudays UA-2023!

18.11.2023

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться в Україні й під час війни! Загалом він відвідає 22 області України та кілька країн закордоння. А містами та селами Тернопільщини фестиваль мандруватиме з 27 листопада по 23 грудня. Відкриття цьогорічної програми Мандрівного Docudays UA – у Заліщиках. Зустрічайте вже 27 листопада!

 

Збройне повстання людей проти тиранії

24.10.2023

Після восьми років розгляду Святошинський районний суд м. Києва оголосив вирок у справі Майдану про розстріли протестувальників 20 лютого 2014 року

 

«Чорний ліс» продовжує відлік років забуття

03.08.2023

Датою 3 серпня 1941 року було позначено початок трагічних жнив Голокосту в місті Станиславові - три роки його окупації забрали життя біля 60 тисяч євреїв

Дослідження застосування українськими судами практики Євросуду

Резонансне дослідження «Precedent UA - 2015» вже доступне для ознайомлення у Інтернеті

детальніше

Ініціатива Першого грудня ухвалила хартію

"Ініціативна група Першого грудня", започаткована групою відомих інтелектуалів, серед яких В. Брюховецький, Б. Гаврилишин, С. Глузман, В. Горбулін, Л. Гузар, І. Дзюба, М. Маринович, М. Попович, Є. Сверстюк, В. Скуратівський, І. Юхновський оприлюдила текст Української хартії вільної людини

детальніше