
Для чого судді мантія та чому Олекса Довбуш вершив суд саме на горі?
29.04.2021
Провінційні «Храми Феміди» продовжують перебувати на маргінесі уваги: і влади, і суспільства. Про це красномовно говорить вже зовнішній вигляд історичного будинку початку ХХ століття, у якому нині притулився Чортківський районний суд. Чому притулився ? – тому що це чи не єдиний випадок на Тернопільщині, коли суд не має власного приміщення. У нас він «живе на квартирі», яку надає у оренду Чортківська міська рада.

Коли сама земля прагне повертати нам пам’ять
27.01.2021
27 січня цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цього року відзначатимуться 80-і роковини від початку цієї трагедії у наших краях. На жаль, ми переважно згадуємо про ті трагічні події лише з нагоди пам’ятних дат та роковин.

«Гельсінська ініціатива-ХХІ» підтримує ідею відзначення «Року Іди Фінк на Тернопіллі»
30.12.2020
У 2021 році виповниться 100 років від народження Іди Фінк — відомої у світі письменниці, яка народилася і провела свої молоді роки у місті Збаражі на Поділлі.

Відкриваємо "двері до правосуддя"
23.12.2020
Клуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Кіноклуб на вулиці Зеленій», відкриває проект "Двері до правосуддя"

Зиновій Антонюк, наука людської гідності
08.12.2020
8 грудня відбулася спеціальна подія, присвячена світлій пам’яті Зиновія Антонюка, видатного українського мислителя, публіциста, правозахисника, політичного в’язня радянських тюрем та таборів, який цього року відійшов у вічність

Про інші часи Соми Моргенштерна
17.11.2020
У Тернопільській обласній науковій бібліотеці в рамках фестивалю Docudays UA відбулася спеціальна подія, приурочена до 130-ї річниці від народження Соми Моргенштерна

Docudays UA - ми також будуємо мости між людьми та країнами
15.11.2020
Мандрівний Docudays UA в умовах пандемії постав перед великими викликами. Але форсмажорні обставини спонукали знаходити нові можливості у комунікації, пошуку глядача та співбесідника. Стрічку "Межа" з колекції онлайн-кінотеатру "DOCUSPACE" дивилися онлайн у форматі "віртуального мосту Тернопіль - Харків". Ясна річ, при традиційній моделі проведення мандрівного фестивалю про це можна було лише мріяти.

Про "останнього романтика в архітектурі" згадували на його малій батьківщині
15.11.2020
9 та 10 листопада у програмі Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA у Тернопільській області відбулися дві спеціальні події - представлення ілюстрованих лекцій, приурочених до 160-ї річниці від народження видатного архітектора, викладача та теоретика мистецтв, професора Яна Сас-Зубжицького (1860 – 1935). Команда фестивалю провела їх у партнерстві з публічними бібліотеками у Товстому та Заліщиках.

Правова кваліфікація вбивства польських громадян у квітні–травні 1940 року як злочину геноциду
06.11.2020
У цьому тексті зроблена спроба довести, що вбивство більше ніж 21,8 тисяч громадян Польщі у квітні–травні 1940 року має ознаки геноциду згідно з Конвенцією «Про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» від 9 грудня 1948 року.

Право чи домовленості: який вихід у ситуації з Конституційним Судом?
03.11.2020
Маємо складну конституційну кризу, де Президент запропонував своє бачення виходу із ситуації. Але видається, що цей шлях породжує ще більше проблем