Історичні постаті

Мир вам, браття, всім приносим…

11.12.2023

У грудні цього року тихо минув 200-літній ювілей від народження Івана Миколайовича Гушалевича (1823–1903) - нашого земляка з Поділля, душпастиря, педагога, філолога, видавця, громадського та політичного діяча, поета-романтика, посла Галицького Сейму та Австрійського Парламенту, але найбільш відомого як автор першого гімну галицьких русинів, вперше співаного у дні «Весни народів» 1848 року.

 

Згадаймо правника, патріота та політичного в’язня Івана Хичія

21.05.2023

21 травня в Україні вкотре відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. З цієї нагоди згадаємо про Івана Хичія (1889 - 1958), доктора права, одного з плеяди чортківських адвокатів, якому вдалося вижити пад катком сталінських політичних репресій

 

Пам’яті Петра Фурманюка, селянина, парламентарія, політичного в’язня

15.05.2022

Нагода згадати – День пам’яті жертв політичних репресій, щорічна національна пам’ятна дата, яка щороку відзначається в Україні в третю неділю травня

 

Ізраель Вальдман – галицький єврей, який повірив в правову українську державу

30.12.2021

Під завісу року, що минає, варто пом’янути добрим словом Ізраеля Вальдмана, нашого видатного земляка, адвоката, публіциста, видавця, політика, громадського та державного діяча. Хоча б тому, що цьогоріч виповнилося 140 років від його народження у місті Чорткові.

 

Станіслав Міхаловський, останній бурмістр Чорткова

11.05.2021

Останнім бурмістром міста Чорткова у часи міжвоєнної Польщі був правник Станіслав Міхаловський, якого репресовано сталінським режимом лише за те, що … мешканці довірили йому управління своїм містом

 

Хто на фото? Або велика родина Людвіка Ландау

04.04.2021

У 2021 році припадає визначна дата для усіх поціновувачів творчості Іди Фінк – сторіччя письменниці. Ця подія є чудовим інформаційним приводом, аби дізнатися про нашу знамениту землячку більше, запізнатися з її родиною та з її творчим спадком. Для тих, хто вже прочитав роман Іди Фінк «Подорож», не буде відкриттям те, що ключову роль у долі Іди та її молодшої сестри Ельжбети відіграв їхній батько Людвік Ландау.

 

Володимир Електорович: "Боровся за незалежну Україну, визнаю!"

07.11.2019

Днями виповнилося 135 років від народження нашого видатного земляка, громадського та політичного діяча, адвоката, захисника прав українців, ветерана армії ЗУНР та УНР, в’язня сталінських тюрем і таборів Володимира Електоровича.

 

Тернистий життєвий шлях генерала Грекова. І його зоряний час

07.06.2019

До 100-річчя Чортківської офензиви Галицької армії, на згадку про роль у ній Олександра Петровича Грекова, видатного військового та політичного діяча часів Української революції 1917 - 1921 років.

 

До вінка осінніх квітів – в пам’ятну дату Михайла Галущинського

29.09.2018

26 вересня виповнюється 140 років від народження нашого великого земляка Михайла Галущинського – команданта легіону Українських січових стрільців, багаторічного голови Товариства «Просвіта», першого директора Рогатинської приватної гімназії, професора Львівської академічної та Золочівської гімназій, Українського таємного університету, великого педагога, просвітянина, правозахисника, видатного громадського та політичного діяча.

 

Адвокати у радянських політичних справах у 60–80-ті рр. ХХ ст.

24.08.2018

Цей текст Євгена Захарова - про перемогу, в кінцевому рахунку, сили права над правом сили. Як би утопічно та по-дитячому це не звучало. У часи політичних репресій були адвокати (і доволі багато – десятки!), які стверджували в суді, що їхній підзахисний невинуватий, і вимагали виправдувального вироку. Саме це насамперед і відрізняє адвокатів-правозахисників від виконавців ролі у заздалегідь зрежисованому спектаклі