RSS
новини

Він бачив Бога, єдиного для всіх

30.12.2024

Про душпастирську місію родини Ковчів на Тернопільщині – з нагоди 140-ї річниці від народження Блаженного отця Еміліяна Ковча.

 

Усі жертви - наші

16.12.2024

Друге Комюніке істориків - щодо оцінки польсько-українського конфлікту 1940-х років

 

ЛЮБОВ. ДОБРО. СВОБОДА. (ЮРІЙ ЛИТВИН)

24.11.2024

26 листопада виповнюється 90 років із дня народження Юрія Литвина (1934–1984), письменника, публіциста, журналіста, правозахисника, члена Української Гельсінської групи, політв’язня радянського режиму. З цієї нагоди публікуємо біографічний нарис Василя Овсієнка із збірки "Світло людей".

 

Міла Сандберг: «Сприяти взаєморозумінню між людьми…»

03.11.2024

3 листопада минулого року в далекому Монреалі відійшла у вічність, не доживши лічені дні до свого 100-річного ювілею, Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 03.11. 2023), наша землячка із Заліщиків над Дністром, яка дев’ятнадцятирічною дівчиною врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, громадська діячка, публіцистка, авторка книжок мемуарів «Light From the Shadows » та «By the Ways of My Youth».

 

Навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право»

05.10.2024

Українська Гельсінська спілка з прав людини представила навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», створений групою експертів практиків – юристів-міжнародників з більш як двадцятирічним досвідом у викладанні та застосуванні міжнародного гуманітарного прав

 

Мандрівний Docudays UA – говоримо про історичну пам’ять і не тільки про це

02.10.2024

Мандрівний Docudays UA вирушає містами, містечками та селами України! Цьогорічний, 21 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA стартує 16 жовтня у Тернополі і триватиме у комбінованому офлайн та онлайн форматі до кінця місяця.

 

У Бистреці відновлено місце пам’яті про "Гомера Карпат"

15.08.2024

9 серпня у місцевості «Скарби», що у селі Бистрець на гуцульській Верховині, було урочисто освячено та передано під опіку місцевої громади відновлений «Вінцензівський Хрест». Вдруге позначено місце пам’яті про Станіслава Вінценза – письменника, гуманіста та філософа, якого називають «Гомером Карпат», провісником об’єднаної Європи, людиною діалогу, який був удостоєний почесного звання Праведника народів Світу.

 

Врятований світ. Родина Ґертнерів із Жабйого.

17.07.2024

У серпні 2024 року містечко Жаб’є на Гуцульщині відзначатиме 600 років від часів першої писемної згадки. В його історії споконвіку існувала і немала єврейська громада, але вона безслідно зникла у вирі трагічних подій Голокосту. Сьогодні майже нічого і не нагадує про неї - окрім меморіального знаку на місці братської могили розстріляних у 1941 - 42 роках євреїв Жабйого та околиць. З нагоди ювілею селища представляємо статтю про родину Ґертнерів - авторства польського дослідника та публіциста Лєшека Римаровича.

 

Ім’я не повинно стертися

19.05.2024

У День пам’яті жертв політичних репресій згадаймо про Василя Бараника – адвоката, доктора права, ветерана 1 Світової та польсько-української війни, громадського та політичного діяча, депутата УНРади ЗУНР, Сенатора 2-ї Речі Посполитої, нашого земляка з Поділля, який загинув у сталінських тюрмах 1941 року.

 

Він усвідомлював себе німцем і євреєм одночасно

19.05.2024

До питання про спроби подолати бар’єри мультикультурного світу Галичини у творах К. Е. Францоза

Дослідження застосування українськими судами практики Євросуду

Резонансне дослідження «Precedent UA - 2015» вже доступне для ознайомлення у Інтернеті

детальніше

Ініціатива Першого грудня ухвалила хартію

"Ініціативна група Першого грудня", започаткована групою відомих інтелектуалів, серед яких В. Брюховецький, Б. Гаврилишин, С. Глузман, В. Горбулін, Л. Гузар, І. Дзюба, М. Маринович, М. Попович, Є. Сверстюк, В. Скуратівський, І. Юхновський оприлюдила текст Української хартії вільної людини

детальніше