Міжнародні новини

Україна має виплатити постраждалим при погромі ромам 5 мільйонів гривень

09.11.2018
джерело: Веб-сайт Харківської правозахисної групи

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 5 мільйонів гривень компенсації постраждалим внаслідок погрому ромського табору на Одещині, – повідомляє сайт «Радіо Свобода».

Рішення у справі «Бурля та інші проти України» ЄСПЛ опублікував 6 листопада.

Конфлікт у селі Петрівка на Одещині стався у вересні 2002 року. За даними суду, після смерті у бійці 17-річного хлопця з цього села група із кількох сотень його односельців за рішенням сільради почала громити будинки, де жили роми, з одним із яких у загиблого начебто був конфлікт. Перед цим ці будинки відрізали від електрики та газопостачання за рішенням сільради. Міліція при погромі була присутня, але не втручалася, зазначається у тексті судового рішення.

Суд вирішив, що таким чином було порушено право на повагу до приватного життя (стаття 8 Європейської конвенції з прав людини) та заборону дискримінації (стаття 14), а також заборону катувань та поводження, що принижує людську гідність (стаття 3).

Як нагадує «Радіо Свобода», цього року до поліції надійшло шість повідомлень про напади на ромські поселення: три – у Києві, одне – у Тернопільській області, ще два – на Львівщині.

Останній з таких нападів стався 23 червня, коли група молодиків напала на ромський табір на околиці Львова. Смертельні ножові поранення отримав 24-річний ром, а 10-річному хлопчикові, 30-річній жінці і 19-річному юнакові завдали поранень ножем. Пізніше поліція затримала вісьмох осіб, підозрюваних у нападі: семеро з них – неповнолітні.

Якщо усі ці справи розглядатимуться у ЄСПЛ, неважко спрогнозувати, у які "круглі" суми обійдуться українському платникові податків безчинства окремих наших співгромадян та позиція невтручання поліції ...