Права людини

Посібник про захист права на повагу до приватного життя

18.03.2018
джерело: loyer.com.ua

Європейський суд з прав людини видав посібник про захист права на повагу до приватного життя. Нещодавно його оприлюднено українською мовою.

Усі охочі, зокрема правники, відтепер мають змогу ознайомитися з основними принципами у сфері захисту прав людини та основоположних свобод, зокрема права на повагу до приватного і сімейного життя, та відповідними прецедентами, розглянутими Страсбурзьким судом.

Як зазначили автори перекладу, цей посібник є частиною серії посібників по Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, опублікованих ЄСПЛ, щоб інформувати практикуючих правників про основні рішення, ухвалені Страсбурзьким судом.

У посібнику проаналізовано та узагальнено практику до статті 8 Європейської конвенції до 31 грудня 2016 року. Так, на прикладах рішень ЄСПЛ подано тлумачення цього права з точки зору таких норм, як право на життя, право на справедливий суд, свобода думки, заборона дискримінації.

Відповідний посібник Європейського суду з прав людини переклали українською перший проректор Вищої школи адвокатури Олександр Дроздов та помічник першого проректора Вищої школи адвокатури Олена Дроздова, передає «Закон і Бізнес».

Окремі розділи присвячені правовому врегулюванню приватного життя, конфіденційності та репутації, сімейному та батьківському статусам, а також недоторканності житла і кореспонденції.

Ознайомитися з текстом посібника можна за посиланням.