Звіти

Робочий звіт ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2016 рік

У відповідності до пункту 8.5 «Декларації етичних засад Української Гельсінської спілки з прав людини» представляємо Робочий звіт ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2016 рік.

ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» впродовж року виступала регіональним партнером Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у діяльності її приймальні у Тернополі.

Приймальня розташована за адресою: 46000 м. Тернопіль вул. Живова, 11, оф. 903.

Юристами ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» розпочато проведення виїзних прийомів у Чортківському та Кременецькому місцевих центрах безоплатної правової допомоги. Започатковано надання онлайн-консультацій юриста у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці – через мережу інтернет-центрів комунальних бібліотек області. Крім того, проводилися виїзні прийоми в установах Державної пенітенціарної служби України на території Тернопільської області, надавалася правова допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим внаслідок збройного конфлікту на Сході України – за місцем їхнього проживання.

До 160-річчя з дня народження Антона Горбачевського (1856 – 1944), одного з перших у Галичині правників та правозахисників, проведено інформаційно-просвітницьку кампанію, що включала публікації у друкованих та інтернет-виданнях, проведення низки публічних заходів: у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці, Чортківській центральній районній бібліотеці, Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені О. Барвінського,Чортківській гімназії імені М. Шашкевича.

До 71-ї річниці закінчення Другої світової війни спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту «Гельсінською ініціативою-ХХІ» було проведено інформаційну сесію «Голокост в окрузі Чортків Генерального губернаторства – відновлення історичної пам’яті» для групи дослідників з Німеччини.

Впродовж року ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» сприяла діяльності двох клубів документального кіно з прав людини Docudays UA: при районній бібліотеці у м. Чорткові ("Кіноклуб на вулиці Зеленій"), та у Копичинській виправній колонії № 112 (кіноклуб "Вільна зона").

У листопаді - грудні було проведено інформаційну кампанію з нагоди 40-річчя створення Української Гельсінської групи (УГГ), яка включала поширення друкованих видань про УГГ, а також проведення публічних лекцій: у Чортківському гуманітарно-педагогічний коледжі імені О. Барвінського, на факультеті філології, журналістики та історії Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці, Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії імені Т. Шевченка, Кременецькій центральній районній бібліотеці імені Ю. Словацького, Чортківській та Заліщицькій центральній районній бібліотеці, Скала-Подільській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. , Чортківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 2.

«Гельсінська ініціатива – XXI» спільно із ЕГО "Зелений Світ" сприяла проведенню заходів Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA у семи районах Тенопільської області (Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Гусятинському, Монастириському, Заліщицькому, Чортківському, Теребовлянському) та у м. Чорткові.

«Гельсінська ініціатива – XXI» виступила партнером інших громадських організацій, закладів освіти та культури Тернопільської області у проведенні низки громадянських публічних заходів у контексті Всеукраїнського тижня права 8 – 12 грудня.

Результатом звернення «Гельсінська ініціатива - ХХІ» до Посольства Німеччини в Україні стало рішення про надання гранту на встановлення у Чорткові пам’ятника письменнику – гуманісту Карлу Емілю Францозу, який народився та провів дитячі роки у цьому місті.

На громадських засадах підтримувалася сторінка організації у мережі Інтернет.

Впродовж року будь-яка фінансова діяльність ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» не здійснювалася.

Усі заходи ГО «Гельсінська ініціатива – XXI організовано та проведено на громадських засадах.