Міжнародні новини

Не допустіть повернення Росії право голосу в ПАРЄ

40 українських громадських організацій, у їх числі і «Гельсінська ініціатива-ХХІ», звернулися до керівництва Ради Європи, до країн-учасниць Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою не допустити повернення російської делегації права голосу повернення Росії право голосу в ПАРЄ.

У звернення йдеться про те, що в Раді Європи запущений процес саморуйнації що пов’язаний із розмиванням ціннісної платформи, на якій була збудована ця організація.

Одним із проявів цього саморуйнівного процесу є спроби повернення Росії право голосу в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), якого вона була позбавлена після окупації Криму. За останні роки Рада Європи ухвалила низку резолюцій з приводу незаконної окупації Криму та початку Росією гібридної війни на Донбасі. Рада Європи закликала Росію звільнити політичних в’язнів, припинити переслідування кримськотатарського народу, виконати умови мінських домовленостей тощо.
Росія показово ігнорує ці вимоги. Ситуація із дотриманням прав людини на окупованих нею територіях погіршується. Попри це звучать наполегливі заклики щодо повернення російської делегації та готується відповідне голосування на сесії ПАРЄ у січні 2018 року.

Тріумфальне повернення планується напередодні президентських виборів в Росії, які давно перетворилися у формальність.
Громадські організації, що підписали звернення вважають, що керівництву Ради Європи, країнам-учасницям та членам ПАРЄ треба зробити усе залежне, щоб не допустити небезпечного прецеденту повернення російської делегації права голосу в ПАРЄ.
Вони закликають міжнародні та національні правозахисні організації зробити усе від них залежне, щоб запобігти ціннісній капітуляції Ради Європи.

Мова йде не просто про те, що з легкої руки Ради Європи це стане першим значним послабленням санкцій проти Росії за введення війни проти України, в якій кожного дня продовжують гинути люди та більше п’яти з половиною мільйонів людей змушені жити в умовах окупації.

Повний текст звернення – на сайті «Центру громадянських свобод»