Міжнародні новини

Звернення українських правозахисних організацій щодо затримання учасників мирних зібрань в Білорусі

25.03.2017

У Білорусі тривають масштабні переслідування представників громадянського суспільства у зв’язку з проведенням щорічної акції до Дня Волі. Тільки в Мінську 25 березня, за різними даними, було затримано близько 1000 осіб.

Правоохоронні органи Білорусі проводять свавільні затримання активістів, правозахисників, журналістів, навіть випадкових перехожих. 25 березня співробітники ОМОН заблокували роботу правозахисного центру “Вясна” та заарештували близько 57 правозахисників і волонтерів, які мали спостерігати за проведенням мітингу. Серед них керівник Білоруського гельсінського комітету Олег Гулак, представниця міжнародної організації Frontline Defenders Марія Шищенкова, керівниця Білоруського документаційного центру Раїса Михайлівська, співкоординаторка української громадської організації КримSOS Євгенія Андреюк, правозахисниця Паліна Бродік та інші.

Переслідування громадян Білорусі через вираження їхньої думки та участь в мирних зібраннях є неприпустимим і порушує міжнародні стандарти в сфері прав людини.

Ми, представники правозахисних організацій України, виражаємо солідарність з громадянським суспільством Білорусі та вимагаємо від влади Білорусі:
- негайно припинити переслідування учасників мирних зібрань;
– звільнити всіх незаконно затриманих осіб, учасників мітингів, активістів, правозахисників, спостерігачів, журналістів;
– припинити незаконну практику перешкоджання свободі мирних зібрань та вираженню поглядів;
– не перешкоджати роботі спостережних і правозахисних місій, окремих правозахисників та незалежних моніторів;
– не перешкоджати професійній діяльності журналістів.

Ми звертаємося до міжнародних організацій щодо необхідності привернення максимальної уваги до подій в Білорусі, зокрема, до адміністративних та кримінальних справ, які були порушені проти активістів, та використання всіх можливих механізмів для недопущення політично мотивованого переслідування представників громадянського суспільства Білорусі.

Ми звертаємося до ОБСЄ із рекомендацією продовжити дію Московського механізму ОБСЄ по Білорусі та розглянути питання щодо перенесення сесії ПА ОБСЄ, яка має відбутися в Мінську в липні 2017 року.

Ольга Скрипник, Кримська правозахисна група

Аркадій Бущенко, Українська Гельсінська спілка з прав людини

Олександра Матвійчук, Центр громадянських свобод

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини

Марія Томак, Медійна ініціатива за права людини

Євген Захаров, Харківська правозахисна група