Події організації

«Злам» побачили за стінами колонії

26.02.2016
автор: Олександр Степаненко, Гельсінська ініціатива-ХХІ

До другої роковини Майдану у кіноклубі Копичинської колонії № 112 приурочили перегляд документального фільму «Злам» з циклу журналістських розслідувань Громадського ТВ «Слідами революції».

Тележурналістки Анастасія Станко та Ангеліна Карякіна вдалися до власного розслідування тих трагічних подій, започаткувавши цикл документальних сюжетів «Слідами революції». Такого роду ініціативи вочевидь давно на часі - зважаючи на 2 роки малопродуктивних розслідувань Генпрокуратурою злочинів проти людяності, скоєних на Майдані.

Вочевидь, винними у гальмуванні процесу розслідування є не лише слідчі. Мабуть таки опір  прагненню країни ЗНАТИ ПРАВДУ про ту трагедію чиниться вище. Схоже, що не зацікавлені у встановленні максимально повної картини подій насамперед можновладці: як колишні, так і новітні. Адже по мірі зменшення "білих плям" як перед одними, так і перед іншими неминуче стоятиме питання: ДЕ ВИ БУЛИ, коли лилася кров на Майдані? І ЩО ВИ ЗРОБИЛИ для того, аби кількість жертв була не настільки великою?

Адже скорботні жнива 20 лютого 2014 року, лише одного кривавого дня, налічують: 48 вбитих протестувальників, 4 вбитих силовики. 173 людини з вогнепальними пораненнями, як з боку Майдану, так і міліції.

Власними свідченнями про той страшний день у стрічці "Громадського" діляться лідери протестів (як відомі, так і не знані досі), їхні рядові учасники, політики, медики, слідчі, правники...

Можна сподіватись, що завіса таємниці слідства після цього «Зламу» привідкриється скоріше. І країна невдовзі таки знатиме поіменно: своїх героїв і злочинців, праведників і негідників...

Звісно ж, ані цим фільмом, ані рослідуванням не обмежиться шлях встановлення історичної правди про трагедію на Майдані.

Нас чекає непростий і нескорий шлях осмислення тих подій - ПостМайдан. Дуже хотілося б, щоб вектор цього ПостМайдану був орієнтований на справу творення - нової, більш гуманної і справедливої країни.