Анонси

Андрей Шептицький та єврейські громади в часи ІІ світової війни

26.11.2015
джерело: Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства
Міністерство культури України

Національний Університет «Києво-Могилянська академія»

Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства

Центр європейських гуманітарних досліджень

Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України

Польський Інститут в Києві


Запрошують на Міжнародну наукову конференцію «Митрополит Андрей Шептицький та єврейські громади в часи Другої світової війни. Друга світова війна та долі мирного населення у Східній Європі», що відбудеться в Києві 30 листопада – 1 грудня.

Історію Другої світової війни на теренах України та й усього колишнього Радянського Союзу вивчено вкрай недосконало. Дослідження радянських учених були, зазвичай, тенденційними, ідеологічно заангажованими. Вчені Європи та Америки майже не мали доступу до багатьох архівів, тому й їхні тексти не можуть претендувати на повноту. Надзвичайно мало досліджені долі мирного населення у цей період.

Одним з найважливіших завдань конференції вбачаємо висвітлення малодосліджених аспектів проблематики: радянської окупації західних земель, політики нацистів та радянської влади щодо найменш захищених верств населення (євреї, роми, душевнохворі), життя локальних громад під окупацією тощо. Конференцію присвячуємо світлій пам’яті митрополита Андрея Шептицького, який в міру сил намагався рятувати усіх – українців, поляків, євреїв…

Організаційний Комітет:

· Оля Гнатюк

· Йосип Зісельс

· Анна Прохорова, вчений секретар

· Костянтин Сігов

· Леонід Фінберг, голова

Місце проведення конференції: Музей НаУКМА (вул. Сковороди, 2)