Війна

Вони пережили пекло

28.10.2015
джерело: сайт ХПГ - khpg.org

Події в Донецькій і Луганській областях, викликані агресією Російської Федерації, стали чинником небезпеки для усіх, хто перебуває на неконтрольованій Україною території.

Фактичний контроль за ситуацією тут здійснюється збройними угрупованнями, які керуються власними міркуваннями та поняттями щодо дотримання порядку і законності. De facto і de jure - це зона «сірого права», де сила права не діє, а діє виключно право сили.

Відсутність права породжує безкарність і свавілля з боку тих, хто намагається силою контролювати захоплені українські території.

Власне, це є причиною грубих порушень, пов’язаних з незаконним позбавленням волі осіб на території Луганської та Донецької областей, що і стало об’єктом дослідження даної доповіді.

Команда проекту ставить дослідження фактів незаконного позбавлення волі осіб на підконтрольній України території наступною метою, цілком усвідомлюючи наявність таких ризиків, як відсутність доступної бази респондентів, відсутність офіційних джерел інформації і суперечливість правових позицій при оцінці дій представників держави.

Повний текст доповіді Коаліції громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі» можна завантажити за посиланням ТУТ