Історія

Разом і нарізно в Бережанах

26.07.2008
джерело: duh-i-litera.com
Видавництво "Дух і літера" представляє книгу Шимона Редліха "Разом і нарізно в Бережанах. Поляки, євреї та українці, 1919–1945".

Ця нещодавно видана в українському перекладі книга є унікальною спробою автора дослідити події, що відбувалися у Східній Галичині і в його рідному місті Бережани у період між 1919 і 1945 роками, поглянути на них не лише очима людини, яка ще дитиною пережила страхіття війни і Голокосту, але й очима інших учасників драми – поляків, євреїв, українців і німців.

Це не просто ретельне історичне дослідження складних стосунків між етнічними групами, не просто спогади про мирні «янгольські» довоєнні часи, про трагічний період нацистської окупації і звірства енкаведистів під час панування совєтів. Це також пошук людяного й доброго в людині, пошук пояснення того, що робить із неї нелюда.

Автор книги, професор Шимон Редліх, – один з небагатьох євреїв східногалицького міста Бережани, якому вдалося вижити в той страшний час. І сталося це завдяки українській родині Концевичів і польській родині Кодогних. Він знайшов у собі сили повернутися в минуле і розповісти нам про нього.