Українські новини

Відкрито центри безкоштовної правової допомоги у Тернополі, Кременці та Чорткові

30.06.2015
автор: Олександр Степаненко

Зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави, порядок та державні гарантії щодо її надання визначаються Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Закон був прийнятий та впроваджується на виконання Резолюції 1466 (2005) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Про виконання обов’язків та зобов’язань Україною», у якій, зокрема, було закріплено таке зобов’язання України: «13.13. покращити доступ до правосуддя шляхом запровадження системи безоплатної правової допомоги у відповідності до стандартів Ради Європи та практики Європейського Суду з прав людини».

З 1 липня 2015 року безкоштовна вторинна правова допомога в Україні надається у повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб. Зокрема: малозабезпеченим особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО), членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та ін. відповідно до ст. 14 Закону.

Організацію послуги забезпечують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У кожному регіоні функціонують від 3 до 9 центрів місцевих центрів. У Тернопільській області створено три таких центри: у Тернополі, Кременці та Чорткові.

Інформацію про них можна отримати на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги.

Чортківський центр працює за адресою - вул. Шевченка, 54.

Правовий захист та представництво інтересів у судах в масштабах України забезпечують близько 5 тис. адвокатів, відібраних на відкритих конкурсах.