Українські новини

Уряд пропонує вкотре "затягнути паски"...

30.06.2015
автор: Олександр Степаненко

З першого липня Кабміном скасовуються пільги за соціальною ознакою: учасникам війни, "дітям війни", жертвам нацистських переслідувань, ветеранам праці, "чорнобильцям", сільським вчителям, медичним працівникам та бібліотекарям, котрі вийшли на пенсію і проживають у сільській місцевості та іншим категоріям громадян, переважно - похилого віку...

Відтепер, у разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує розмір податкової соціальної пільги, сім’я втрачає право на пільгу, встановлену законом.

Ці новації вводяться в дію "Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 у відповідності до антисоціального Закону від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”

У поточному році Уряд не спромігся проіндексувати розмір податкової соціальної пільги у відповідності до рівня інфляції - він як і торік  складає нині мізерну суму  в 1710 гривень.

За оцінками багатьох експерів, ліквідація системи пільг для вразливих категорій населення з рівнем доходів порядку 2 тисяч гривень на місяць зробить їх неспроможними сплатити за спожиті комунальні послуги. Самі тарифи за оцінками Парламентської комісії та незалежних експертів є у протиправний спосіб завищеними. Наприклад, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко характеризує це наступним чином.

А з повним змістом одіозної  урядової Постанови можна ознайомитися тут.