Українські новини

І знову про жадану "п’яту графу"

20.05.2015
автор: Олександр Степаненко

Парламентський комітет популярно роз’яснив: визначення власної етнонаціональної належності є особистою справою громадянина, а не функцією держави.

Нещодавно депутати Чортківської районної ради, вирішивши усі нагальні проблеми району і керовані бажанням зробити щось добре для цілої країни, майже одностайно ухвалили звернення до Парламенту пропозицією щодо запровадження паспортів громадянина України із графою «національність». Маючи на увазі, звісно, не приналежність до політичної нації, а саме етнічне походження.

Днями отримано відповідь Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підписом голови комітету Г. Немирі.

З відповіді можна зробити висновок, що парламентарії наразі не налаштовані реалізовувати ініціативу своїх чортківських колег, чим схоже засмутили тих, хто прагне документально засвідчити власну українську «чистокровність».

Зокрема у листі підписом голови комітету пана Г. Немирі серед іншого зазначено таке: «Встановлення своєї національної належності є особистою справою громадянина України.

Визнаючи та поважаючи право громадянина України на національне самовизначення, держава, діючи відповідно до стандартів Ради Європи, не передбачає фіксації відомостей про національність в будь-якому ідентифікаційному документі, не втручаючись цим самим в особисте життя громадян. Крім того, наявність у документах графи «національність», на думку експертів, може призвести до прихованої або і прямої дискримінації представників окремих етнічних груп.

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин у своїй роботі прагне до збереження в нашій державі міжнаціональної злагоди і визнає одним із своїх головних завдань - формування законодавства у сфері етнонаціональної політики на засадах забезпечення умов для рівноправного розвитку культур та їх взаємозбагачення».

Залишається побажати парламентському комітетові успіху у реалізації згаданих цілей – адже громадянський мир та міжнаціональна злагода Україні у цей нелегкий час потрібні, як ніколи раніше…