Події організації

«Вільна зона» за тюремним муром

12.05.2014

Громадські організації «Гельсінська ініціатива-ХХІ» та «Зелений Світ» ініціювали створення Клубу гуманістичного кіно «Вільна зона» при Копичинській виправній колонії № 112

Днем створення кіноклубу можна вважати 18 квітня 2014 року. Цього дня в колонії відбулося чергове організаційне зібрання, на якому було прийнято текст Положення про Клуб гуманістичного кіно «Вільна зона». А нещодавно його було затверджено Начальником управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області.

Назву «Вільна зона» запропонували та погодили самі засуджені, що перебувають зараз у колонії. Хочеться сподіватись, що зустрічі в кіноклубі стануть для них формою культурного збагачення та вільного людського спілкування – наскільки то можливо в умовах закладу позбавлення волі.

Основною метою діяльності Кіноклубу його учасники визначили: виховання засобами мистецтва гуманістичного документального кіно поваги до людської гідності та сприяння ресоціалізації засуджених.

Робочі зустрічі Кіноклубу планується проводити у формі показів кінофільмів, а також інших заходів, які можуть їх супроводжувати: дискусій, обговорень, семінарів, лекцій, консультацій, бесід, презентацій, виставок тощо.

Членами Кіноклубу можуть бути засуджені (виключно за власним бажанням), регіональний координатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, представники партнерських громадських організацій: ЕГО «Зелений Світ», ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ», громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у місті Тернополі, а також представники адміністрації та співробітники колонії.