Події організації

Кожна людина повинна знати свої права. Позбавлена волі – також.

22.07.2014
автор: Олександр Степаненко

Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у Тернополі представила свою діяльність у обласному слідчому ізоляторі та передала у дар його бібліотеці літературу правничого характеру.

Останнім часом ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» отримує численні звернення від адміністрацій пенітенціарних установ та ув’язнених у закладах позбавлення волі – щодо існуючих проблем у доступі до актів чинного законодавства у формі друкованих видань.

Як виявилося, після прийняття в останні роки нової редакції Кримінально-процесуального кодексу України, внесення суттєвих змін до Кримінального та Кримінально-виконавчого кодексів, закону «Про амністію» установи пенітенціарної служби ще не отримували цих актів для використання.

Тобто люди, котрі перебувають під слідством, або відбувають покарання, окрім обмеження волі опиняються ще й у ненормальній ситуації, коли обмежено їхню спроможність отримувати інформацію правового характеру, знати свої права...

Завдяки оперативному реагуванню київського офісу УГСПЛ для потреб тернопільської приймальні вдалося придбати по 50 примірників кожного з кримінальних кодексів та Конституції України. Усі їх буде передано до бібліотек закладів пенітенціарної служби області. Окрім обласного слідчого ізолятора правові видання отримають виправні колонії у Копичинцях та Добриводах.

Співробітники бібліотеки ізолятора просили передати слова вдячності УГСПЛ за цей дар - що й робимо...