Події організації

Де починаються права людини?

18.02.2014
автор: Олександр Степаненко

18 лютого "Гельсінська ініціатива-ХХІ" представила у Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжу імені Олександра Барвінського навчальний посібник "Де починаються права людини: історія і сучасні підходи".

Авторами посібника є наші партнери з правозахисних організацій України, що співпрацюють з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

Матеріали посібника пропонується використовувати у старших класах загальноосвітніх шкіл та гімназій гуманітарного профілю, а також як основу для позакласної діяльності у сфері правового та громадянського виховання. Цільовими адресатами посібника є молоді люди у віці 16+ та педагоги, які здійснюють навчання з гуманітарних дисциплін (історія, література, право). Пропоновані матеріали можуть бути основою для тренінгів у програмах неформальної освіти, курсів у системі підвищення кваліфікації вчителів та семінарів для студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів, представників молодіжних організацій тощо.

Посібник складається із десяти навчальних модулів, порівняльних історичних нарисів тоталітаризму у нацистській Німеччині та сталінському СРСР (автор Михайло Тяглий), аналізу практики Європейського суду з прав людини (автор Сергій Буров), підбірки біографій свідків, чиї інтерв’ю використані у навчальних модулях, словника ключових понять і термінів, переліку рекомендованої літератури (упорядник Олександр Подольський).

Особливість даного видання полягає у тому, що його логіка вибудувана у векторі «Людина - Цінності - Права та свободи - Відповідальність держави». Спрямування цього вектора ґрунтується на ключовому компоненті мультимедійного ресурсу - відео-свідчення очевидців з архіву Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії (США) та онлайн-архіву «Примусова праця 1939 - 1945. Пам’ять та історія» (Німеччина).

Посібник схвалено комісією з історії та суспільних дисциплін і правознавства Міністерства освіти і науки для використання в загальноосвітніх навчальних закладах.

У ході презентації було також розповсюджено буклети громадської приймальні УГСПЛ у Тернополі.

За більш докладною інформацією просимо звертатися:
Олександр Степаненко, ГО „Гельсінська ініціатива-ХХІ” тел. 0 67-354-81-86
stepanenko.olexandr@gmail.com
http://21.helsinki.org.ua/