Новини

Українська Гельсінська спілка з прав людини закликає до припинення насильства!

22.01.2014
джерело: helsinki.org.ua

Протягом майже двох місяців тривав мирний протест мільйонів українців.

Влада демонструвала повну байдужість до вимог протестувальників, застосовувала репресії проти них.

16 січня 2014 року депутатська більшість видала індульгенцію правоохоронцям, що вчиняли злочини проти мирних демонстрантів, прийняла закони, які фактично унеможливлюють будь-які форми мирного протесту, інакодумства і фактично знищують громадянське суспільство.

Все це показало народу, що влада не сприймає жодних аргументів, окрім сили. І така влада неминуче отримує силовий опір громадян.

Такі дії призвели до радикалізації протесту і, зрештою, до трагічних подій на вулиці Грушевського 19-22 січня. Нові жертви призведуть до поширення радикальних настроїв, втягнення все більшої кількості людей в орбіту насильницького протистояння та нестримного збільшення кількості загиблих та покалічених.

Головне зараз – не допустити нових жертв. І єдина можливість для цього – розпочати діалог. Але якщо влада продовжить діяти, як діяла протягом двох місяців, це закриє шлях до будь-якого діалогу.

Люди втратили довіру до будь-яких обіцянок та гарантій влади. Тому діалог можливий лише за умови попередніх дій з боку Президента, які створять підґрунтя для його початку.

Необхідно терміново:

  • припинити дію репресивних законів, прийнятих 16 січня 2014 року;
  • відсторонити від виконання обов’язків Міністра внутрішніх справ Захарченка;
  • скасувати закон, що звільняє від відповідальності за насильницькі дії під час протестних акцій та провести ретельне розслідування подій вночі 30 листопада та 1 грудня 2013 та інших злочинів, пов’язаних з переслідуванням учасників мирних зібрань.

Необхідно також припинити насильство та будь-які приготування до застосування насильства на час переговорів.

Сьогодні шанс на мирне врегулювання кризи ще не втрачено.

 

 

Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) М. Козирєв

Виконавчий директор УГСПЛ А. Бущенко

Директор Харківської правозахисної групи Є. Захаров