Українські новини

Перше інтерв’ю з Миколою Козирєвим в якості голови УГСПЛ

25.12.2013
джерело: helsinki.org.ua

Микола Козирєв, новообраний Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини дав своє перше інтерв’ю прес-секретарю Спілки Марині Говорухіній, у якому серед іншого йдеться про таке:

"Ми можемо розглядати Майдан як загальноукраїнський правозахисний форум. Адже люди, по суті, вийшли на захист свободи і своєї громадянської гідності, свого конституційного права на участь в управлінні державними справами; вийшли з протестом проти кланово-олігархічної форми державного устрою.

Майдан - це симптом і знак того, що такий політико-економічний режим вичерпав модернізаційний потенціал і заважає розвитку країни. Сьогодні цей режим існує у вигляді неофеодальної ієрархічної системи, тому він і перетворив всю правоохоронну і судову систему в свою сервісну службу і захищає не права громадян, а привілеї можновладців. Фактично правові інститути держави лише імітують демократичну систему і деградують, а органи влади і народ опинилися в ситуації соціального та політичного конфлікту...

...Суспільство в умовах цього конфлікту зіштовхнулося з питанням фундаментального масштабу - про право держави на насильство, про умови і межі цього насильства.

Суспільство вимагає порядку, заснованого на праві, якому властивий імператив справедливості та гуманізму"...

У відповідь на запитання Марини Говорухіної: "Яким Ви бачите оптимальний вихід з нинішньої ситуації з Майданом?" Микола Кузьмич сказав:

"Важливо, мені здається, що намітилася тенденція до інституалізації Майдану. Люди втомлюються від довгого протистояння, і заява на Майдані 22 грудня про створення народної громадської організації «Майдан» дає можливість перевести фізичне протистояння на площі в режим позитивного протистояння організованих інститутів громадянського суспільства персоналістській системі влади, яка склалася та яку уособлює президент Янукович.

Потрібен новий рівень організованості всього спектру громадських організацій, і УГСПЛ може і повинна бути в авангарді цієї справи".

З повним текстом розмови з Миколою Козирєвим можна ознайомитися на сайті УГСПЛ.