Українські новини

«Міліція не має права, як у дитячому садочку, давати здачі», – Омбудсмен Лутковська

02.12.2013
джерело: Радіо Свобода

Валерія Лутковська з приводу дій спецпідрозділів МВС в ході подій 1 грудня поблизу президентської адміністрації стверджує: "Працівники міліції мають усвідомлювати, що вони мають припинити захід, який перестав бути мирним, але не розганяти його.Що вони повинні діяти відповідно до тих подій, які відбуваються, але не з надмірною силою, не застосовуючи спецзасобів у той спосіб, який ми бачили.

Має бути вичерпний перелік підстав, коли взагалі має бути перерваний захід. Має бути вичерпний перелік підстав, яким чином діяти працівникам міліції у випадку, якщо з’являються провокатори, які так само своїми провокаціями перешкоджають мирним заходам. І як міліція має відреагувати, що вона має перервати провокацію, але не мирний захід і так далі..."

"Міліція – це той орган, який не має права, як у дитячому садочку, давати здачі. Це орган, який, будучи між певними групами осіб, між державою і людиною, має знаходити компромісне рішення, має шляхом мирного вирішення питання досягати тих чи інших цілей.

Зрозуміло, що дуже важко перебувати під камінням і не обуритися на тих, хто жбурляє це каміння. По-людськи це дуже важко. Але для того людина і пішла у співробітники правоохоронних органів, щоб бути більш психологічно витриманою, ніж ті, хто жбурляє каміння..."


Повний текст іінтерв’ю та його аудіозапис на сайті Радіо http://www.radiosvoboda.org/content/article/25187344.html