Міжнародні новини

Леоніда Фіндберга удостоєно премії Фундації Антоновичів за внесок у розвиток української культури

23.10.2013

19 жовтня директор Центру юдаїки Києво-Могилянської академії та головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг отримав почесну нагороду Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів за внесок у розвиток української культури.
Церемонія вручення премії проходила у Вашингтоні, в Посольстві України в США.

Фундація Омеляна та Тетяни Антоновичів – приватний благодійний фонд, створений у 1980 році подружжям меценатів Антоновичів з метою допомоги в розвитку української культури та підтримки порозуміння між українськими та американськими народами.

Коштами Антоновичів було реставровано Львівську наукову бібліотеку ім. Василя Стефаника, реставровано та обладнано бібліотеку Національного університету «Києво-Могилянська академія», збудовано регіональний краєзнавчий музей «Бойківщина» в місті Долина Івано-Франківської області, реставровано виставкову залу в Українському музеї в Нью-Йорку тощо.

Окремою сферою діяльності Фундації є присудження щорічної премії. Премія Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів існує з 1981 року і надається за літературні твори українською мовою та українознавчі наукові дослідження. Першими лауреатами премії стали Василь Барка (1981 р.), Василь Стус та Орест Субтельний (1982 р.).

У подальші роки діяльності Фундації цю нагороду отримали більше 60 знаних літераторів і науковців, серед яких: Юрій Шевельов, Ліна Костенко, Валерій Шевчук, Іван Дзюба, В’ячеслав Брюховецький, Михайлина Коцюбинська, Роман Шпорлюк, Юрій Андрухович, Микола Рябчук, о. Борис Ґудзяк, Ярослав Грицак та інші.

Текст промови Леоніда Фіндберга при врученні премії Антоновичів