Звіти

ЗВІТ про діяльність громадської організації «Гельсінська ініціатива – ХХІ» протягом 2008 року

У січні 2008 року розпочато роботу громадської приймальні з прав людини у м. Тернополі, створеної у партнерстві з ЕГО «Зелений Світ» та Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ). Протягом 2008 року приймальня надала правову допомогу 326 громадянам (175 жінкам та 151 чоловікові). Найчисельніша категорія заявників – пенсіонери (27,3%). Найчастіше звернення стосувалися порушень прав та інтересів громадян органами державної влади та місцевого самоврядування (25.8%), адміністраціями підприємств всіх форм власності (13.5%), судами (14,1%), органами міліції (8,9%). Протягом року було проведено 10 виїзних прийомів громадян, серед них – 7 прийомів у районах Тернопільської та Івано-Франківської областей, які Указом Президента України № 682/2008 визнані зонами надзвичайної екологічної ситуації – паводку, що стався 23-27 липня 2008 року.

У газетах «Свобода» (м. Тернопіль), «І плюс» (м. Чортків), «Правда України» (м. Київ), «20 хвилин» (м. Тернопіль), «Голос народу» (м. Чортків) та ін. було розміщено більше 20 публікацій про випадки порушення прав людини, діяльність «Гельсінської ініціативи – ХХІ» та УГСПЛ, роботу громадської приймальні у м. Тернополі.

Інформація про роботу громадської приймальні є також на сайтах ЕГО «Зелений Світ» (www.greenworld.org.ua) та УГСПЛ (www.helsinki.org.ua).

Написано текст розділу «Дотримання екологічних прав» для щорічної доповіді українських правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2007».

Впродовж 2008 року Голова «Гельсінської ініціативи – ХХІ» О. Степаненко координував роботу групи з розробки проекту «Декларація етичних засад Української Гельсінської спілки з прав людини” – базового документу етичного саморегулювання у діяльності асоціації. На Загальних зборах УГСПЛ у травні 2008 року було обговорено проект Декларації і вирішено винести його на затвердження наступними Загальними зборами.

У червні 2008 року розроблено проект тексту «Відкритого звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо недотримання положень Оргуської конвенції в Україні», адресованого учасникам Третьої Зустрічі Сторін конвенції у Ризі.

Проведено дві прес-конференції для місцевих ЗМІ: до Міжнародного дня проти катувань 26 червня, а також – до 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини та Міжнародного дня прав людини 10 грудня.

Фінансові операції ГО „Гельсінська ініціатива – XXI” впродовж 2008 року не проводилися.

Голова «Гельсінської ініціативи – ХХІ»

Степаненко О. М.