Події організації

16 червня в Києві пройшов П’ятий форум правозахисних організацій

28.06.2011

Правозахисники зі всієї України проголосили спільний маніфест «Громадськість проти безправ’я». Вони констатували погіршення стану дотримання прав людини у сучасній Україні. За часів незалежності це перший такий документ. «Потреба у його прийнятті виникла через те, що правозахисники бачать брутальне систематичне порушення фундаментальних прав людини. Хоча і раніше в Україні права людини не надто шанували, але за останні півтора року ситуація значно погіршилася», – сказав співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров у інтерв’ю „Німецькій хвилі”.

Вперше спільний документ правозахисників містить окремий розділ „Порушення екологічних прав”, включений до нього за ініціативою групи представників громадських природоохоронних організацій.

Учасники Форуму провели на Майдані Незалежності театралізоване дійство: троє людей представляли три гілки влади: законодавчу, виконавчу та судову. Інші учасники акції вручали їм повітряні кульки, до яких були «прив’язані» назви проблем і нагальних потреб у сфері прав людини, а представники влади випускали кульки в небо, що означало іґнорування ними людських проблем.

„Гельсінську ініціативу” на Форумі представляла Ольга Кушнерик, „Зелений Світ” - Олександр Степаненко.

З повним текстом Маніфесту правозахисників України можна ознайомитися за цим посиланням.(Версія українською)

Англійська версія маніфесту

Російська версія маніфесту