Події організації

Відкрита заява Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району з приводу фактів, що свідчать про відновлення політичних переслідувань в Україні.

22.03.2011
На своєму засіданні 22 березня 2011 року Координаційна рада національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району розглянула численні факти, що свідчать про відновлення політичних переслідувань в Україні.

Занепокоєння викликає те, що кримінальні переслідування стосуються переважно відомих представників опозиційних політичних сил та громадських активістів. У той же час за аналогічних обставин кримінальні справи щодо представників нинішньої владної верхівки не порушуються.

Арештовані та впродовж кількох місяців утримуються за гратами декілька опозиційних політиків та членів попереднього уряду, лідерів „податкового Майдану”, молодих активістів ВГО „Тризуб”.

За свідченням в’язнів, їхній арешт та тримання під вартою відбувалися з порушенням прав людини та процесуальних норм. У своїх діях проти опозиційних політиків та громадських лідерів правоохоронні органи зловживають правом на тримання під вартою, часто позбавляють в’язнів медичної та адвокатської допомоги, вдаються до протизаконного тиску, свідомо затягують перебіг досудового слідства.

Множаться факти, що свідчать про залякування правоохоронними органами: журналістів, правозахисників, лідерів незалежних профспілок та студентських організацій, діячів національної культури.

Мета таких дій влади очевидна: посіяти у суспільстві страх, перетворити його на безвольну масу, позбавити спроможності протистояти антинародній політиці, сконцентрованій у цензурі, всіляких заборонах, сумнозвісних новаціях податкового, трудового, житлового, пенсійного, освітянського законодавства - тим самим увічнити власне володарювання у країні.

Координаційна рада звертає увагу на те, що вибіркове застосування кримінального переслідування є характерним інструментом недемократичних режимів. Побоюючись поразки в умовах політичної свободи, влада намагається усунути усіх реальних та можливих опонентів за допомогою переслідування.

Тому цілком природно така політика викликає негативну реакцію міжнародного співтовариства, політиків та правозахисників. Невтішні зміни, що відбуваються останнім часом у сфері прав людини, відзначають у своїх доповідях українські правозахисні організації. Дуже симптоматично, що Freedom House – авторитетна світова правозахисна асоціація – цього року позбавила Україну статусу вільної країни.

Члени Координаційної ради висловлюють свою стурбованість зростанням масштабів політичних переслідувань в Україні та закликають свідомих українських громадян до стійкості та згуртованості у власному протистоянні проявам новітньої деспотії.

Співголови Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району:

Б. Батринчук, голова міського відділення Товариства „Україна-Світ”

І. Віват, голова районної організація Конгресу українських націоналістів

О. Степаненко, виконавчий директор ЕГО „Зелений Світ”