Українські новини

Українська Гельсінська спілка з прав людина ініціювала міжнародний збір підписів під зверненням за відміну судового вироку Юрію Луценку

28.02.2012

У зверненні йдеться про те, що вирок Юрію Луценку - це черговий крок до руйнування верховенства права та незалежності правосуддя в Україні. Цей вирок відкидає Україну на багато кроків назад в її демократичному розвитку та ясно показує наполегливе прагнення української влади перекреслити здобутки українського народу за останні 20 років. Особливу стурбованість викликає те, що країна, в якій відбувається руйнування європейських цінностей, в 2013 році буде головувати в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. УГСПЛ закликає вищі суди Україні відновити довіру до українського правосуддя, скасувавши відверто несправедливий вирок Юрію Луценко, і не дати розвинутися тенденції до довільного тлумачення закону. Закликаємо міжнародне співтовариство дати політичну оцінку спробам української влади зруйнувати незалежність судової системи та зробити можливим використання правосуддя для політичних переслідувань лідерів опозиції і громадських активістів.

Станом на 1 березня Звернення підтримали авторитетні міжнародні організації:

Ванадзорський офіс Гельсінської громадянської асамблеї (Вірменія), Білоруський Гельсінський комітет, Московська Гельсінська група, Болгарський Гельсінський комітет, Казахстанське Міжнародне бюро з прав людини, Гельсінський комітет Вірменії, Мережа IDEA EURASIA, Міжнародний молодіжний правозахисний рух, Центр розвитку демократії та прав людини( Росія), Freedome Files (Росія), CATENA (Туркменистан), Voiсe of Freedom (Киргизстан), Promo LEX (Молдова), Норвезький Гельсінський комітет, Гельсінський комітет з прав людини, People in Need (Чехія), Human Rights Monitoring Institute, International Partnership for Human Rights, Helsinki Foundation for Human Rights (Польща), Human Rights House Foundation (Норвегія), Crude Accountability (США), Artiсle XIX (Велика Британія) та інші.

Текст звернення російською відкритий для підписання тут: http://helsinki.org.ua/index.php?id=1330367159