Українські новини

Чи спроможеться майбутній Омбудсман контролювати владу та боронити людські права, чи влада візьме під контроль його самого від моменту обрання? – от у чому питання…

28.01.2012

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) звернулася до депутатів Парламенту з пропозицією висунути на посаду Уповноваженого з прав людини Євгена Захарова, голову Правління УГСПЛ.

8 лютого Верховна Рада прийматиме рішення стосовно кандидатури Омбудсмана, який змінить на цій посаді Н. Карпачову.

Зрозуміло, що нинішній владі не потрібен незалежний та ефективний захисник людських прав. Але він потрібен нам, громадянам! Організації громадянського суспільства, вільна преса, інтелектуали не повинні у цій ситуації залишатися пасивними спостерігачами політичного торгу за посаду Уповноваженого, який, до речі, вже розпочався.

Для того, аби на повний голос заявити, яким насправді повинен бути Омбудсман, необхідне реальне обличчя, котре уособлюватиме оті високі професійні та людські чесноти. Потрібна особистість, котра демонструє бачення шляху, яким належить йти, і здатність утверджувати в Україні принципи людської гідності  та верховенства права.

Свою спроможність бути сильним, незалежним від влади та політичних інтриг Омбудсманом Захаров довів десятиліттями плідної правозахисної діяльності. Багато хто з нас знає цю людину особисто. Знає, що й питання важливості екологічних прав для України в сучасному світі зрозумілі та близькі йому.

Гадаю, що громадянам в Україні у цей момент належить зробити усе можливе, для того, аби країна отримала СПРАВЖНІЙ, НЕ ІГРАШКОВИЙ інститут Уповноваженого.

Сподіваюсь, що в нашій країні вже існує критична маса вільних громадян, спроможних змусити владу прислухатися  до себе!

Підтвердити наявність вільних громадян може лише наша спільна дія.

Звернення УГСПЛ з приводу нашого кандидата в Омбудсмани відкрите для підписання тут:

http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1327750631

Прошу поширювати його у доступних вам мережах, адресувати депутатам Парламенту та журналістам, авторитетним громадянським лідерам – аби наш спільний голос був почутий…