Українські новини

З Новим роком, пане Президенте! Зробіть так, щоб політичні переслідування та профанація правосуддя залишилися в старому!

03.01.2012

Українські правозахисники, дисиденти радянських часів, журналісти та інтелектуали вкотре звернулися до Президента Януковича з вимогою припинити політичні переслідування лідерів опозиції.

Відкрите звернення «Політичним переслідуванням не місце в Україні!» підписали: Зиновій Антонюк, Аркадій Бущенко, Тарас Возняк, Ярослав Грицак, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Вахтанг Кіпіані, Микола Козирєв, Галина Койнаш, Наталя Лігачова, Мирослав Маринович, Василь Овсієнко, Ірина Рапп, Микола Рябчук та інші.

У зверненні серед іншого йдеться про те, що відсутність реагування на очевидні ознаки використання судової влади та силових структур у політичних цілях тільки підсилює обґрунтовані підозри, що йдеться про розправу над політичними опонентами та позбавлення їх можливості брати участь у парламентських виборах в наступному році.

Всі громадяни мають право на справедливий суд, на свободу від сваволі та беззаконня, й вони вправі очікувати, що Президент і гарант Конституції захищатиме ці права та втрутиться, коли їх порушують.

Автори звернення у черговий раз висловили рішучий протест проти політичних переслідувань і вимагають негайно їх припинити.

Повний текст звернення та список підписантів - на сайті ХПГ http://www.khpg.org/index.php?id=1325325877