Українські новини

Кабмін удостоєний Антипремії «Будяк року» - але не за порушення екологічних прав

10.12.2011

З нагоди Міжнародного дня з прав людини 10 грудня УГСПЛ вже 6-й рік поспіль визначає найбільших порушників прав людини в Україні і вручає їм Антипремію «Будяк року».

9 грудня незалежна конкурсна комісія ухвалила рішення про лауреатів Антипремії за 2011 рік.

Премії «Золотий будяк – 2011»  удостоєний Президент України Янукович - за систематичне використання своїх повноважень для обмеження прав і свобод та байдужість до масових порушень прав людини.

Окрім нього лауреатами «Будяка року - 2011» стали: Окружний адміністративний суд м. Києва - за грубе порушення свободи мирних зібрань; Заступник Генпрокурора Гаврилюк - за тиск на суддів і неповагу до інституту правосуддя; Національний банк України- за втручання у право на приватність; заступник голови Київського районного суду Муратова - за бездіяльність у випадку порушення прав людини, порушення права на свободу та справедливий судовий розгляд та порушення свободи від катувань …

Прем’єр-міністр Азаров, віце-прем’єр Тігіпко, міністр фінансів Ярошенко, заступник голови правління Пенсійного фонду Никитенко отримали свого «Будяка» в номінації «за незаконні дії щодо судової влади і неповагу до інституту правосуддя».

Слід зауважити, що цього року Кабінет міністрів України вперше було номіновано на Антипремію «Будяк року» за порушення екологічних прав.

Адже Уряд, як  вищий  орган  у  системі виконавчої влади, відповідальний за забезпечення прав і  свобод  людини, впродовж 11 років від моменту ратифікації Україною Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція) не забезпечив належного її виконання, що визнано трьома останніми Нарадами Сторін Конвенції (востаннє – 1 липня 2011 року Нарадою Сторін у Кишиневі). Кабмін не створив належних правових та інституційних механізмів впровадження Конвенції, переклавши відповідальність за це на інституційно слабке Мінекології.  Він продовжує приховувати від громадськості невтішні висновки міжнародних організацій, стосовно виконання Україною міжнародних природоохоронних конвенцій. Крім того, продовж нинішнього року Кабмін реалізував кілька законодавчих ініціатив, що загрожують екологічним правам. Внаслідок цього порушення екологічних прав в Україні носять системний та масовий характер.

Лише через жорстку конкуренцію між номінантами за право бути «обудяченими» цю заявку наразі було відсіяно конкурсною комісією.

Більш докладно про Антипремію, цьогорічних номінантів та лауреатів – на сайті УГСПЛ

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1318499595

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1323437581