Де шукати: Усюди Автори Заголовки
Новини
11-02-2018Пішов у вічність один з учасників підпільної «Росохацької групи», політв’язень комуністичного режиму Микола Слободян. 11 січня земляки проводжали його в останню путь.
07-02-2018Вважаємо, що дружні, засновані на взаємній повазі стосунки з українським народом сьогодні для Польщі та її громадян мають цілком ключове значення. Тому закликаємо до якнайшвидшого виправлення конфліктогенних формулювань закону про Інститут національної пам’яті, які ставлять ці стосунки під загрозу.
15-12-201740 українських громадських організацій, у їх числі і «Гельсінська ініціатива-ХХІ», звернулися до керівництва Ради Європи, до країн-учасниць Парламентської Асамблеї Ради Європи з вимогою не допустити повернення російської делегації права голосу повернення Росії право голосу в ПАРЄ.
14-12-2017Українська влада, передусім Президент і його оточення, мають усвідомити, що сучасна держава – це не приватне підприємство, власник якого ставить начальниками підрозділів відданих йому особисто людей. Така концепція влади є хибною, загроза від її продовження стала очевидною.
12-12-2017У Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені О. Барвінського та Тернопільській обласній науковій універсальній бібліотеці щойно відбулися інформаційні заходи «Гельсінської ініціативи-ХХІ», приурочені до 75-ї річниці трагедії Голокосту та 69-ї річниці підписання Загальної декларації прав людини ООН.
Публікації
29-11-2017Днями виповнилося 75 років від дати скоєння нацистами у наших краях одного з багатьох воєнних злочинів – розстрілу у листопаді 1942 року сотні заручників з числа в’язнів тюрем Львова, Чорткова та ймовірно інших міст. Братську могилу жертв тієї масакри після багатьох років безрезультатних пошуків нарешті нещодавно знайдено на Ягільницькому полі поблизу Чорткова.
06-11-2017У березні 2017 року вийшло друком перше україномовне видання роману «Подорож» Іди Фінк у перекладі Наталки Римської. Це стало знаковою подією, бо вперше за 75 років відома письменниця повернулася до рідного міста.
21-10-2017На Поділлі та Гуцульщині вшанували пам’ять отця Олекси Волянського: священика, просвітителя, видатного громадського та культурного діяча, хранителя «Українських Афін» у Криворівні
14-10-201717 жовтня у Заліщиках відкриється 14-й Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA у Тернопільській області
07-09-2017Гельсінська ініціатива - ХХІ підтримує заяву Правозахисного порядку денного із вимогою до Президента України та Верховної Ради України припинити наступ на громадські об’єднання