Нобелівські лауреати підтримують Україну перед лицем російської агресії
03.03.2022
165 Нобелівських лауреатів у відкритому листі висловилися в підтримку українського народу та незалежної держави Україна перед лицем російської агресії
Генасамблея ООН підтвердила суверенітет та територіальну цілісність України, засудила агресію РФ проти неї
02.03.2022
Сьогодні , 2 березня, Генеральна Асамблея ООН ухвалила Резолюцію, якою засуджує неспровоковане вторгнення Росії в Україну. Резолюцію підтримали представники 141 держави світу
УГСПЛ приєдналася до Заяви українських правозахисних організацій щодо гуманітарної кризи на кордоні України
01.03.2022
Ситуація на українсько-польському кордоні останніми днями залишається вкрай важкою для всіх, хто намагається його перетнути, незалежно від громадянства. Причиною цієї кризи є обстріли міст по всій Україні, а також наземне вторгнення, перестрілки та теракти з боку російської армії у містах на півночі, сході та півдні України.
Півстоліття від "генерального погрому" українського шістдесятництва
13.01.2022
12 січня виповнюється 50 років від дня найбільшої репресивної акції проти українських шістдесятників у січні 1972 року
«Сила права» все ж існувала в історії українського державотворення
01.01.2022
Варто усвідомлювати, що шлях становлення держави насправді пролягає ще й через тривалу еволюцію та послідовне вибудовування її основ – а не лише через бунт, повстання, революцію, підпільну діяльність, терористичні акти, війну… Що для того, аби успішно творити власну демократичну державу, народ перш за все повинен стати нацією, самодостатньою в культурному, освітньому, економічному, правовому, політичному сенсі. Нацією, об’єднаною спільним баченням державницького проєкту та стратегії його будівництва.
«Меморіал» не можна закрити – це потреба у правді про трагічне минуле: заява українських правозахисних організацій
31.12.2021
"Гельсінська ініціатива-ХХІ" підтримала відкрите звернення українських громадських організацій з приводу рішення Верховного Суду РФ про ліквідацію Міжнародного товариства «Меморіал»
Ізраель Вальдман – галицький єврей, який повірив в правову українську державу
30.12.2021
Під завісу року, що минає, варто пом’янути добрим словом Ізраеля Вальдмана, нашого видатного земляка, адвоката, публіциста, видавця, політика, громадського та державного діяча. Хоча б тому, що цьогоріч виповнилося 140 років від його народження у місті Чорткові.
Час збирати каміння
21.11.2021
20 листопада у чортківській «Бібліотеці на вулиці Зеленій» відкрилася фотовиставка «Мультикультурна спадщина Тернопілля в світлинах», яка цього року вже побувала в Збаражі та Тернополі разом з Мандрівним фестивалем Docudays UA.
Про точки дотику і суперечності між цінностями прав людини та екологічної етики - на Docudays UA
12.11.2021
Першим загальнодоступним для онлайн-перегляду в програмі Мандрівного кінофестивалю Docudays UA - 2021 на Тернопіллі був фільм «Тваринне чуття» режисерів Емми Дейві і Пітера Меттлера, знятий за участі екофілософа Девіда Абрама.
Він захищав без меча - біографічний нарис про Антона Горбачевського на тлі його епохи
04.11.2021
Щойно в рамках програми 18-го Міжнародного мандрівного фестивалю Docudays UA в Тернополі та Чорткові відбулися перші презентації книжки Олександра Степаненка «Він захищав без меча. Антін Горбачевський , біографічний нарис на тлі епохи».