Анонси

Тепле Поділля – край діалогу та синергії культур

17.06.2022
автор: Олександр Степаненко

"Гельсінська ініціатива-ХХІ" спільно з "Кіноклубом на вулиці Зеленій" розпочинає цикл інформаційних зустрічей, метою яких є знайомити з історико-культурною та природною спадщиною краю. Цільовою аудиторією цієї кампанії є мешканці сходу та півдня України, наші співгромадяни, котрі знайшли прихисток від війни в Чорткові. А таких зареєстровано у нас вже більше трьох тисяч. Саме їм хотілося б розповісти про розмаїття нашої спадщини, зробити для них наше місто зрозумілим та унікальним, можливо розвіяти деякі стереотипні уявлення про регіон.

Та приєднатися до зустрічей, звісно, можуть усі охочі.

Інформаційну кампанію умовно названо «Тепле Поділля – край діалогу та синергії культур». Йдеться про історико-культурну спадщину різних етносів, історично пов’язаних з Галичиною та Поділлям: українців-русинів, поляків, євреїв, німців, вірмен тощо. Партнерами «Кіноклубу на Зеленій» у ній виступатимуть також: БСМ «Карітас» в Чорткові та громадська організація ЕГО «Зелений Світ» (http://greenworld.in.ua/).

Програма кожної із зустрічей складатиметься з презентацій на краєзнавчу тематику, а також - перегляду та обговорення документальних фільмів з колекції Всеукраїнської мережі кіноклубів Docudays UA. Усі права на публічні перегляди кінофільмів дотримано.

Плануємо розповідати про видатних людей та історичні події. Наприклад, про письменника Карла Еміля Францоза та його улюблений «Барнов», творця проекту Домініканського костелу в Чорткові Яна Сас-Зубжицького, генерала Олександра Грекова та славну Чортківську офензиву, адвоката та громадського діяча Антіна Горбачевського, письменника, літературознавця, педагога та громадського діяча Богдана Лепкого, про трагедію Голокосту та історію Марти Вінтер…

Перші зустрічі відбудуться у відкритому просторі кафе «Витанія» (м. Чортків, вулиця Монастирська 1, другий поверх).

Слідкуйте за анонсами на сторінках "Гельсінська ініціатива-ХХІ" иа "Кіноклуб на вулиці Зеленій" у Facebook