Звіти

Робочий звіт ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2015 рік

Робочий звіт ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2015 рік

ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» впродовж року виступала регіональним партнером Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у діяльності її приймальні у Тернополі. Приймальня розташована за адресою: 46000 м. Тернопіль вул. Живова, 11, оф. 903. Юристами та волонтерами ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» проводилися виїзні прийоми в установах Державної пенітенціарної служби України на території Тернопільської області, надавалася правова допомога внутрішньо переміщеним особам та постраждалим внаслідок збройного конфлікту на Сході України – за місцем їхнього проживання.

«Гельсінська ініціатива – XXI» виступила партнером Харківської правозахисної групи (ХПГ) та Секретаріату Кабінету Міністрів України у проведенні 24 квітня у Тернополі семінару з питань доступу до публічної інформації.

«Гельсінська ініціатива-ХХІ» провела кілька публічних заходів, приурочених до Міжнародного дня памяті й примирення в 70-у річницю закінчення Другої Світової війни. Наприклад у Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Олександра Барвінського було представлено український переклад книжки Наомі Моргенштерн «Донька, про яку ми мріяли: історія Марти» (переклад Антона та Андрія Степаненко). У проведенні цього заходу взяли участь волонтери ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» студентки коледжу Світлана Дутчак та Ольга Ковпак.

Крім того впорядковано та підготовано до друку матеріали історичної конференції «Через знання про трагедію Голокосту – до повернення історичної пам’яті та людської єдності», приурочену до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 70-х роковин знищення єврейського гетто у Чорткові.

До 160-річчя з дня народження Антона Горбачевського (1856 – 1944), одного з перших у Галичині правників та правозахисників, у рамках спільної з ЕГО "Зелений Світ" програми "Спільна спадщина" створено тексти публікацій для періодичних друкованих видань та ілюстровану презентацію для навчальних закладів.

Впродовж року ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» сприяла діяльності двох клубів документального кіно з прав людини Docudays UA: при районній бібліотеці у м. Чорткові ("Кіноклуб на вулиці Зеленій"), та у Копичинській виправній колонії № 112 (кіноклуб "Вільна зона").

У листопаді - грудні «Гельсінська ініціатива – XXI» спільно із ЕГО "Зелений Світ" сприяла проведенню заходів Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA у шести районах Тенопільської області (Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Гусятинському, Монастириському, Заліщицькому, Чортківському, та у м. Чорткові.

У 2015 році лен ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» Ольга Кушнерик перемогла у всеукраїнському конкурсі журналістських розслідувань, проведенному за підтримки організацій «Реанімаційний пакет реформ», «Трансперенсі Інтернешнл Україна», «Інститут розвитку регіональної преси», «Центр-політико-правових реформ», «Українська правнича фундація».

«Гельсінська ініціатива – XXI» виступила партнером інших громадських організацій, закладів освіти та культури Тернопільської області у проведенні низки громадянських публічних заходів у контексті Всеукраїнського тижня права 8 – 12 грудня.

На громадських засадах підтримувалася сторінка організації у мережі Інтернет.

Впродовж року будь-яка фінансова діяльність ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» не здійснювалася.

Усі заходи ГО «Гельсінська ініціатива – XXI організовано та проведено на громадських засадах.