Українські новини

Третє трагічне відлуння Іловайська у Чорткові

21.03.2015
автор: Олександр Степаненко

20 березня у Чорткові та селі Джурин відбулися жалобні урочистості з нагоди перепоховання нашого земляка старшого лейтенанта Руслана Коцюка, що загинув минулого року в «Іловайському котлі».

Жалобну панахиду за загиблим героєм біля катедрального собору Апостолів Петра і Павла у Чорткові відправив єпископ Бучацький Дмитро Григорак. У Джурині воїна проводжали в останню путь рідні , односельці, вдова та двоє осиротілих дітей.

Руслана Коцюка, як невідомого бійця, ще минулого року поховали на військовому цвинтарі у Запорізькій області. І лише тепер, після ДНК-експертизи, тіло воїна повернули до рідного краю .

Руслана мобілізували до війська ще 11 квітня минулого року. Він, як і Денис Громовий з Росохача та Роман Ільяшенко з Чорткова, воював у складі 51-ї Волинської механізованої бригади, яка потрапила у оточення під Іловайськом.

За імітацію війни вищим державним керівництвом України за некомпетентність міністра та генералів найбільшою мірою – життями десятків солдат - розплатилася саме Волинська бригада.

І що ж: Президентом давно забуто власні обіцянки за місяць звільнити Донбас від агресора. Попри звинувачення парламентської комісії, котра розслідувала обставини трагедії під Іловайськом, міністр Гелетей досі на волі, тішиться маєтками, нажитими на державній службі. Генерал Муженко й надалі очолює Генштаб ЗСУ - і після Іловайська, і після  Дебальцевого.

Натомість донині залишається не скасованим ганебний указ про розформування 51-ї Волинської механізованої бригади…

Скільки ще людських життів треба згубити заради того, аби наша влада нарешті назвала війну - війною?! І почала діяти адекватно до загроз, що постали перед країною? 

Фото Ореста Лижечки