Міжнародні новини

ПАРЄ: припинення вогню має дотримуватися, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на південному сході України

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) висловила свою глибоку занепокоєність у зв’язку з погіршенням гуманітарної ситуації людей, постраждалих від конфлікту в деяких частинах Донецької та Луганської областей України, зокрема, біженців, внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе в районах, контрольованих проросійськими незаконними збройними групами. При цьому вона відзначила "пряму участь" Російської Федерації у виникненні і погіршення існуючої ситуації в цих частинах України.

У резолюції, прийнятій на основі доповіді Джима Шерідана (Сполучене Королівство), ПАРЄ закликала сторони конфлікту "повністю поважати і виконувати домовленості про припинення вогню, представлені Мінської угодами від 5 та 19 вересня 2014 року і утримуватися від застосування насильства, особливо щодо цивільних осіб та цивільної інфраструктури ", а також підкреслила, що повага до суверенітету України та її територіальної цілісності є необхідною умовою для поліпшення гуманітарної ситуації.

Більш ніж 921 000 осіб було переміщено в межах України та більш ніж 524 000 виїхали до Російської Федерації у зв’язку з приєднанням Криму до Росії та конфліктом на південному сході України.

Парламентська Асамблея відзначає, що більше двох мільйонів осіб залишаються в районах, контрольованих сепаратистськими силами, піддаються небезпеці, серйозним порушенням прав людини та перебувають у неналежних умовах життя. Асамблея також висловила жаль з приводу погіршення ситуації з правами людини в Криму, закликаючи комісара Ради Європи з прав людини і міжнародне співтовариство продовжувати стежити за цією ситуацією.

У зв’язку з цією ситуацією, Парламентська Асамблея закликає сторони конфлікту поважати права людини і міжнародне гуманітарне право, надати гуманітарним організаціям безперешкодний доступ до всіх районів конфлікту і гарантувати право усіх переміщених осіб на повернення в повній безпеці.

Зокрема, Асамблея закликає РФ відмовитись від дестабілізації України, фінансування, і військової підтримки незаконних збройних формувань, а також використати свій вплив на них, щоб вони повною мірою поважати і виконувати Мінські домовленості.

Нарешті, ПАРЄ закликає російську владу негайно звільнити Надія Савченко та інших незаконно затриманих громадян України.