Українські новини

200 тисяч переселенців ніяк не дочекаються закону, який визначить їхній правовий статус

04.10.2014
джерело: сайт Україської Гельсінської спілки з прав людини

Вже більше ніж півроку громадяни України, тікаючи від масових порушень прав людини та рятуючи своє життя, переселяються з Криму та Сходу України на інші території, покидаючи свої домівки, роботу, звичне життя. За останніми даними Верховного комісара ООН у справах біженців кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні перевищила 200 тисяч.

Однак, держава Україна досі не надала законодавчого визначення цьому явищу та не здійснила заходів, спрямованих на забезпечення прав переміщених осіб на територіях їхнього поселення. Відсутність законодавчого регулювання ситуації, враховуючи наближення холодів, може призвести до справжньої гуманітарної катастрофи.

По це йдеться у зверненні лідерів українських правозахисних організацій до спікера Парламенту.

28 серпня 2014 р. народні депутати Пацкан В.В., Геращенко І.В., Іонова М.М., Луценко І.С., Шевченко А. В., Бенюк Б.М., Кайда О.П. зареєстрували законопроект «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» за номером 4490а-1. Даний проект розроблений з залученням представників громадських організацій, в т.ч. тих, що займаються допомогою переселенцям, фахівців ОБСЄ, УВКБ ООН, Адміністрації Президента та отримав позитивну оцінку експертів.

На превеликий жаль, Верховна Рада України не розглянула законопроект 16 вересня, хоч його було включено до порядку денного.

Правозахисники закликають зробити все можливе, для того, щоб законопроект був позачергово поставлений на голосування як пріоритетний та був прийнятий.