Міжнародні новини

"Екологічного Оскара - 2014" присуджено опальному російському захисникові природи Сурену Газаряну

28 квітня у Сан-Франціско відбулася церемонія вручення найпрестижнішої міжнародної премії, що присуджується захисникам природи та екологічних прав громадян, яку ще називають "екологічним Оскаром" - Премії Голдмана (Goldman Environmental Prize).

Як повідомляється на офіційному сайті оргкомітету премії, в число 6 лауреатів з різних країн потрапив Сурен Газарян - член Ради громадського об’єднання «Екологічна Вахта по Північному Кавказу». Премію просуджено за його за самовіддану боротьбу з корупційними схемами захоплення Чорноморського узбережжя Кавказу.

Трансляцію з церемонії можна подивитися на офіційному каналі Премії Голдмана в YouTube: http://www.youtube.com/user/goldmanprize

Міжнародне визнання Сурен Газарян отримав за його внесок у громадянську кампанію проти захоплення Чорноморського узбережжя під забудову палацами і VIP- дачами. Боротьба з будівництвом двох подібних об’єктів - палацу президента РФ Володимира Путіна і дачі губернатора Краснодарського краю Ткачова – коштувала Газаряну двох кримінальних справ.

Через загрозу тюремного ув’язнення Сурену Газаряну довелося просити політичного притулку в Естонії та вимушено покинути Росію.

Натомість Євгена Вітішка - колегу Газаряна по "Екологічній вахті" - у 2014 році було засуджено до трьох років позбавлення волі у справі про "псування паркана дачі губернатора Ткачова", зведеного у заповідному лісі. Міжнародні правозахисні організації визнають Євгена Вітішка політичним вязнем.

"Західний Кавказ - важливий регіон дикої природи уздовж Чорноморського узбережжя в Краснодарському краї , що включає в себе Всесвітнє природне спадщини ЮНЕСКО - одну з найбільш унікальних і різноманітних екосистем у Європі. Однак група вищих російських чиновників захоплює тут ділянки лісів і пляжів, щоб будувати розкішні особняки. Оголошення в 2007 році міста Сочі місцем проведення зимових Олімпійських ігор 2014 року створило ще більші загрози у вигляді захоплення державних земель і ділянок дикої природи ", - повідомляється на офіційному сайті Премії Голдмана.

У релізі зазначається , що в "зелений" рух Сурен Газарян потрапив практично з університетської лави , коли навчався на біофаку Кубанського держуніверситету , а потім в аспірантурі. Щоб мати можливість запобігати екологічним загрозам, він почав співпрацювати з «Екологічною вахтою по Північному Кавказу» ( EWNC ), неурядовою організацією, що працює у сфері захисту навколишнього середовища на Північному Кавказі", - йдеться в статті.

Члени журі премії відзначили заслуги Газаряна в зупинці великомасштабних рубок лісу в ландшафтному заказнику "Черногорье", а також участь у кампанії громадської протидії незаконному будівництву дороги до місця передбачуваного будівництва "дачі Медведєва" (офіційно - фізкультурно-оздоровчого комплексу у заповіднику «Утриш»).

Згідно з правилами Премії Голдмана, нагорода щорічно присуджується шести активістам - по одному представнику від кожного континенту. Переможці екологічної премії визначаються міжнародним журі шляхом таємного голосування за кандидатури з числа номінантів, висунутих екологічними організаціями та окремими громадянами. Розмір премії складає 150 тис. доларів.

Цього року лауреатами премії, крім росіянина Сурена Газаряна, стали представники Індії , Індонезії , ПАР , США і Перу .

Премія Голдмана була заснована в 1989 р. американськими бізнесменами та філантропами Річардом і Роною Голдман. Штаб -квартира оргкомітету премії розташована в Сан-Франціско.

 

Щиро вітаємо Сурена Газаряна із заслуженою нагородою!

Щиро бажаємо Євгенові Вітішку успішного скасування несправедливого вироку та якнайскорішого звільнення!