Звіти

Робочий звіт ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2013 рік

ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» впродовж року виступала регіональним партнером Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у діяльності її приймальні у Тернополі.

Приймальня розташована за адресою: 46000 м. Тернопіль вул. Живова, 11, оф. 803. Постійні години прийому - кожної середи та п’ятниці з чотирнадцятої до вісімнадцятої години. Можливий попередній запис на спеціальний прийом за телефоном: + 380-352-25-28-60.

У приміщенні Тернопільської обласної ради 14.03.2013 року проведено прес-конференцію, на якій представлено щорічну доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2012».

У Тернопільському обласному слідчому ізоляторі представлено досвід діяльності приймальні УГСПЛ у Тернополі та вручення бібліотеці слідчого ізолятору підбірки літератури правового характеру ( у т. ч. видань УГСПЛ, ХПГ та Донецького «Меморіалу» на тему прав ув’язнених).

У приміщенні бібліотеки Копичинецької виправної колонії ВК-112 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області (с. м. т. Копичинці Гусятинського району) 29 серпня 2013 року проведено представлення досвіду роботи Приймальні, передано бібліотеці колонії підбірку видань правового характеру.

27 грудня 2013 року Ольга Кушнерик взяла участь у судовому засіданні Чортківського районного суду у справі М. Шекети (перебуває у Чортківському слідчому ізоляторі Управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області з березня 2012 року, тоді як органи досудового та судового слідства упродовж майже двох років не довели ані його вини, ані правових підстав для тримання під вартою). За результатами участі у судовому засіданні та спілкування з адвокатом М. Шекети направлено звернення до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з пропозицією у рамках повноважень, наданих Уповноваженому згідно ст. 13 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" сприяти звільненню з-під варти М. Шекети, а також здійснювати контроль над судовим розглядом його справи

Паралельно із проведенням публічних інформаційних заходів, у бібліотеках, місцевих органах влади, навчальних та лікувальних закладах, НДО Тернопільської області розповсюджувалися друковані видання УГСПЛ та її членів, зокрема: доповідь правозахисних організацій „Права людини в Україні – 2012”, буклети УГСПЛ з практичних питань захисту прав людини.

24 січня у Чорткові за підтримки Управління Бучацької єпархії Української греко-католицької церкви та ЕГО «Зелений Світ» проведено історичну конференцію «Через знання про трагедію Голокосту – до повернення історичної пам’яті та людської єдності», приурочену до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту та 70-х роковин тих трагічних подій.

У серпні ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» ініціювала відкриту заяву УГСПЛ з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії 1943 року – низки злочинів проти людяності, здійснених проти цивільних мешканців краю польської національності. Було запропоновано для обговорення проект відкритої заяви, здійснено переклад остаточного її варіанту на польську, англійську та російську мови (перекладачі: Ельжбета Дилевська, Андрій Оленюк та Олександр Степаненко).

У грудні ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» сприяла у проведенні заходів Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA у Чорткові.

Було здійснено переклад та друк книги спогадів Лоли Рейн Кауфман «Схована дівчинка. Правдива історія Голокосту» (перекладач – Антон Степаненко).

Ольга Кушнерик представляла ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» на загальних зборах УГСПЛ у вересні 2013 року, Олександр Степаненко – у грудні.

Впродовж року будь-яка фінансова діяльність ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» не здійснювалася.