Українські новини

Українські правозахисники вважають вигадками повідомлення про порушення прав етнічних росіян в Україні

В останні роки в Україні не було звернень до правозахисників про утиск прав, дискримінацію російськомовних громадян або громадян Росії.

Як повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ», голова Української Гельсінської спілки з прав людини Микола Козирєв нещодавно розіслав запити про можливе порушення прав російськомовних громадян України до 30 правозахисних організацій.

«Колеги повідомили, що по всій Україні, від заходу до сходу, від півдня до півночі, не було жодного випадку – деякі кажуть, за останні десять років, деякі, що за 20 років роботи громадських приймалень – звернень з приводу порушення культурних, в тому числі мовних, прав громадян, які говорять російською або є громадянами Росії та проживають в Україні», – зазначив М. Козирєв.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська також заявила, що скарги про порушення прав російськомовних в офіс Омбудсмена не надходили.

Натомість, вона наголосила, що саме кримські татари стурбовані напруженістю та можливими провокаціями проти них в Криму. Під час зустрічей з правозахисниками в АРК, керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу та працівниками ЗМІ Омбудсмен отримала багато тривожних повідомлень про напади невідомих озброєних осіб на журналістів, що висвітлюють ситуацію в АРК, про погрози на адресу правозахисників та загальну атмосферу страху, що панує у зв’язку із діями російських військових та невідомих озброєних осіб.