Звіти

ЗВІТ про роботу ГО «Гельсінська ініціатива – XXI» за 2012 рік

У травні 2012 року у Чортківському педагогічному училищі імені Олександра Барвінського за сприяння «Гельсінської ініціативи – ХХІ» відбулася студентська конференція, присвячена трагічним подіям Голокосту 70-річної давнини.  Конференцію проведено за ініціювою викладача світової літератури Людмили Чижишиної, котра  навчалась на семінарах  "Історія голокосту і права людини", організованих у рамках освітньої програми Української Гельсінської спілки з прав людини «Розуміємо права людини» (http://edu.helsinki.org.ua) та Українським центром голокосту (www.holocaust.kiev.ua).

18 травня у столичному готелі «Прем’єр Палац» відбулася інформаційна сесія «На шляху до Універсального періодичного огляду України», на якій представникам посольств, акредитованих у Києві, було представлено висновки та рекомендації українських НУО стосовно ситуації з правами людини в Україні. Повідомлення про дотримання Україною екологічних прав представив Олександр Степаненко. З усіма Доповідями українських правозахисних організацій для Універсального періодичного огляду 2012 року українською мовою можна ознайомитися на сайті УГСПЛ http://helsinki.org.ua/index.php?id=1337411923

11 червня «Гельсінська ініціатива» провела у тернопільському  Центрі комунікацій  «Погляд» прес-конференцію, на якій було представлено доповідь правозахисних організацій доповідь «Права людини в Україні – 2011».

В період 1 жовтня – 31 грудня 2012 року спільно з ЕГО «Зелений Світ» підтримувалася діяльність приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) у м. Тернополі. Регіональними партнерами УГСПЛ у створення приймальні у Тернопільській області виступають громадські організації: ЕГО «Зелений Світ» та «Гельсінська ініціатива – XXI» при сприянні редакції газети «Свобода».  Ведуть прийом консультанти приймальні Степаненко Олександр Михайлович та Кушнерик Ольга Євгеніївна.  Регіональний координатор приймальні: Степаненко О. М.

Приймальня розташована за адресою: 46000 м. Тернопіль вул. Живова, 11, оф. 803

Статистика звернень до приймальні:

За жовтень – грудень 2012 року до приймальні звернулися 95 заявників. 

Інформаційні заходи.

Впродовж жовтня – грудня 2012 року було проведено 2 публічних заходи.  

Зокрема:

Круглий стіл у приміщенні газети «Свобода» (Тернопіль) 20.11.2012 року

Учасники:

* Заступник Голови Апеляційного суду Тернопільської області Петро Декайло;

* Начальник відділу підтримання державного звинувачення в судах Прокуратури Тернопільської області Іван Горбуляк;

* Голова Тернопільської обласної колегії адвокатів Валерій Міщенко;

* Член ГО „Гельсінська ініціатива-ХХІ”, консультант приймальні Ольга Кушнерик.

У 2012 році представник організації Олександр Степаненко увійшов до Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. У форматі Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини за його ініціативою було створено експертну групу з питань екологічних прав у такому складі:

Андрусевич Андрій, член Правління Громадської  організації «Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» (м. Львів);

Бабінін Юрій, Голова спілки «Громадянський дозор» (м. Нікополь);

Березін Володимир, Голова Донецької обласної екологічної асоціації "Зелений рух Донбасу". Головний редактор газети «Провінція» (м. Костянтинівка);

Гардашук Тетяна, Експерт Національного екологічного центру України, науковий співробітник Інституту філософії НАН України, доктор філос. наук  член Української асоціації Римського клубу (м. Київ);

Голубовська-Онісімова Ганна, Голова Координаційної ради  ВЕГО «МАМА-86» (м.Київ);

Оленюк Андрій, член Ради ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ», адвокат юридичної фірми ТОВ «Кліффорд Чанс» (м. Київ);

Перегон Олег, голова координаційної Ради Харківської обласної громадської організації "Зелений фронт", (м. Харків);

Степаненко Олександр, член Правління УГСПЛ, член Консультативної ради  при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини ( м. Чортків);

Федоринчик Сергій, Керівник інфоцентру УЕА "Зелений світ" (м. Київ);

Шапаренко Сергій, Голова ради  "Екологічної групи "Печеніги" (м. Харків).

На засіданні Консультативної ради  при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини 21 грудня 2012 року експертною групою з питань екологічних прав було представлено  «Аналітичну довідку до Питання про стан дотримання Україною основних міжнародних угод у сфері екологічних прав: Оргуської конвенції та Конвенції Еспо».  Доповідав  Олександр Степаненко.

Крім того ЕГО „Зелений Світ” та „Гельсінська ініціатива-ХХІ” у грудні 2012 році виступали представниками мандрівного фестивалю „Дні документального кіно про права людини Docudays UA” у 2-х районах півдня Тернопільської області. Представлення 11 кінофільмів фестивалю, друкованих видань та діяльності УГСПЛ відбулося у закладах освіти, культури міст Чортків та Заліщики, а також у Тернопільському обласному слідчому ізоляторі.  

Паралельно із проведенням публічних інформаційних заходів, у бібліотеках, місцевих органах влади, навчальних закладах, НДО розповсюджувалися друковані видання УГСПЛ та її членів, зокрема: доповідь правозахисних організацій „Права людини в Україні – 2011”, буклети УГСПЛ з практичних питань захисту прав людини.

Олександр Степаненко брав участь у написанні розділу аналітичної доповіді правозахисників «Права людини в Україні-2012».

Фінансові операції ГО "Гельсінська ініціатива - XXI" впродовж 2012 року не проводилися.