Українські новини

“Не дивіться футбол разом із диктатором!”, - із таким закликом звернулися українські правозахисники сьогодні, 29 червня, до лідерів держав, дипломатів і керівників міжнародних організацій.

29.06.2012

Як стало відомо напередодні, президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко відвідає фінал чемпіонату Європи з футболу, що відбудеться 1 липня в Києві. Лукашенко приїжджає до Києва на запрошення глави держави Віктора Януковича.

Відкриту заяву підписали:

«Українська Гельсінська спілка з прав людини»

«Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ)»

«Фундація Регіональних Ініціатив»

«Центр Громадянських Свобод»

«Дебатна Академія»

«Правозахисний центр «Поступ»

“Білоруська влада запроваджу все нові й нові репресивні засоби – жорстоко розганяє мирні зібрання, переслідує журналістів та опозиціонерів, тримає у в’язниці правозахисників. Лише безумовне звільнення усіх політичних в’язнів, усунення репресивних заходів, підтримка незалежних засобів масової інформації і громадянського суспільства, повага до верховенства права, вільні і конкурентні вибори – єдиний шлях для того, щоб керівництво

Білорусі мало право зайняти гідне місце серед європейських колег”, - ідеться в заяві.

Автори звернення нагадують політикам про те, що лідери Європейського Союзу

одностайно засуджують дії Президента Білорусі, вимагають від нього звільнення політв'язнів, запроваджують економічні санкції проти підприємців, які підтримують режим. Перегляд фіналу Європейського футбольного чемпіонату на одному стадіоні з диктатором може означати, що лідери інших країн сприймають Лукашенка як колегу, а не як посадовця, який протягом багатьох років регулярно порушує права людини в своїй країні.

До Президента України Віктора Януковича правозахисники направили вимогу відмовитися від свого запрошення.

Підтримати та ознайомитись із текстом відкритого звернення можна за посиланням:

http://umdpl.info/index.php?id=1340967913